Przejdź do głównej zawartości

Posty

Co myślą inni... ?

Najnowsze posty

Narodowe Święto Niepodległości w PCEZ

  11 listopada 1918 r. – dzień, który kojarzy się Polakom jednoznacznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, został oficjalnie uznany jako święto państwowe dopiero pod koniec lat 30. XX w. W okresie międzywojennym toczyły się spory odnośnie właściwej daty odrodzenia Rzeczpospolitej. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. Natomiast w Polsce komunistycznej święto było zakazane, lecz obchodzone nielegalnie, aż pod koniec lat 80. przywrócone jako Narodowe Święto W tym roku, ze względu na pandemię, nie możemy się gromadzić tłumnie na placach i ulicach polskich miasteczek, wsi i miast z narodowymi flagami czy biało-czerwonymi kotylionami wpiętymi w ubrania, ale nie oznacza to, że przestaliśmy być dumni z naszej ojczyzny - z jej historii i kultury. Z każdej przestrzeni wolności, w której możemy się rozwijać, żyć i kształtować naszą przyszłość.  Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.  Pamiętamy, świętujemy.

Projekt

 Czy zajęcia z elektroniki mogą być na zdalnym nauczaniu fajne ?🙋 JASNE,ŻE TAK !!! 👀 23 października, w ramach pracowni pomiarów elektrycznych , uczniowie wykonywali projekty serwomechanizmów oraz ich symulacje .  Dzięki takiej formie zajęć, poszerzyli wiedzę z zakresu budowy serwomechanizmów oraz działania symulatorów . 😀 A efekty można podziwiać na filmie      👇    💥 Każdego dnia rozwijamy swoje umiejętność i możliwości. A praca z różnymi programami, zadaniami oraz symulacjami to czysta przyjemność ! Nasze projekty już niedługo pojawią się w gablotce przy pracowni pomiarów elektrycznych. 

Wizyta w TZL

  Wizyta klasy 1 technik mechanik lotniczy w TZL zakładzie lotniczym Pana Henryka Wickiego . Uczniowie PCEZ rozpoczynający kształcenie w zawodzie mechanik lotniczy nie mogą nie spotkać się i zwiedzić zakładu w którym mechanik lotniczy, pasjonat i twórca Henryk Wicki kończy pracę nad jedynym taki samolotem RWD 8. Uczniowie mogli zobaczyć i dowiedzieć się jak powstaje prawie od nowa RWD 8( statek powietrzny, na który nie ma dokumentacji a tylko plany modelarskie i instrukcja) . Krótki wykład na temat silników lotniczych, opis budowy kadłuba i statków zbudowanych w TZL zaciekawił uczniów przyszłych mechaników lotniczych. Za poświęcony czas dziękujemy, K - k Warsztatów Szkolnych i ucz. Kl. 1 technik mechanik lotniczy w PCEZ.

Salon maturzystów - rzutem na taśmę :-)

 Drodzy Maturzyści dla tych którzy, nie brali udziału w swoim regionalnym Salonie Maturzystów, proponujemy uczestnictwo w jednym z dwóch ostatnich w tym roku: Łódzkim i Świętokrzyskim Salonie Maturzystów (29 września) lub Śląskim Salonie Maturzystów (30 września). Prezentacje ekspertów OKE na temat matury są aktualne w całym kraju, podobnie jak porady w programie popołudniowym.  Zachęcamy do udziału! www.salonmaturzystow.pl

Pomagaj razem z nami

25 września to  #DZIEŃSZPILEK   !  Jeśli lubisz pomagać to śmiało dołącz do akacji tak jak MY !  Każdego roku w POLSCE około 1200-1300 małych pacjentów dostaje diagnozę "NOWOTWÓR".  Można im pomóc, biorąc udział w pomysłowej akcji społecznej. Po raz kolejny 25 września sklep internetowy Moliera 2 wraz z fundacją Alivia zainicjowały wyjątkową akcję w mediach społecznościowych - Dzień Szpilek. Tego dnia wystarczy wrzucić zdjęcie w szpilkach na Instagram lub Facebooka z hasztagiem #DzienSzpilek. Za każde zdjęcie Moliera 2 przekazuje 2 złote na rzecz dzieci chorych na raka z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą.  To właśnie dzisiaj, poprzez nałożenie  SZPILEK , zrobienie  FOTKI  i wrzucenie na  FACEBOOK  lub  INSTAGRAM  z  #DZIENSZPILEK   możesz pomóc!!  Dołącz do nas ✌ Pomaganie to super sprawa !!  

Salon maturzystów

" Co o maturze każdy uczeń wiedzieć powinien?" 18.09.2020 r. uczniowie klas czwartych Technikum nr 1 PCEZ uczestniczyli w 14 edycji Salonu Maturzystów. Podczas spotkania dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej omówił procedury przeprowadzania egzaminów. Poza tym uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu cennych rad ekspertów OKE. Teraz już z pewnością każdy maturzysta wie, jak skutecznie przygotować się do egzaminu dorosłości.

Załóż SZPILKI i pomóż chorym na RAKA !

  Cześć i czołem !  Mamy dla Was instrukcję w  3 krokach, która pomoże dzieciom chorym na raka .  Co zrobić ? Wystarczy, że w PIĄTEK ( 25.09.2020) nałożysz SZPILKI !  Fotkę ze szpilkami wrzuć na FACEBOOK bądź INSTAGRAM !  Ale PAMIĘTAJ o dodaniu  #DzienSzpilek !  Za każde zdjęcie,   Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową  otrzyma  2 zł na rzecz pacjentów ze szpitala !!!  Zapamiętaj te 3 kroki i pomagaj razem z nami !  Wszystkie Panie z PCEZ zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji !  PS Jeśli, któryś z Panów ma ochotę dołączyć, również zapraszamy !  Pamiętaj ! Piątek dzień SZPILEK !!!  Nie wierzysz ? Sprawdź ->  onkologia-dziecieca.pl/chorzy/news/id/3430-zaloz-szpilki-i-pomoz-dzieciom-chorym-na-raka?fbclid=IwAR2SKeQ6EGRPi2Rlud0mCOQv5l5MAOLBz4-2Fy9fll-8CD35errPNrJYKCg