Przejdź do głównej zawartości

WSPÓŁPRACA

PCEZ współpracuje z ponad 50 pracodawcami; z najważniejszymi są  podpisane umowy o współpracy (np. PZL Świdnik,  Port Lotniczy Lublin SA, Navcomsystems, SMF, Billennium, BitStream i in.). Szkoła również zawarła porozumienia o współpracy z uczelniami wyższymi: Politechniką Lubelską, Politechniką Rzeszowską, PWSZ w Chełmie, WSPA, WSEI w Lublinie. Współpracujemy również z instytucjami rynku pracy i oświatowymi. Zawierane porozumienia pozwalają nam wzmocnić realizację podstawowych zadań szkoły, zarówno w kształceniu zawodowym i ogólnym, jak i pomocy psychologiczno-pedagogicznej i doradztwie zawodowym. 


Znalezione obrazy dla zapytania: Wydział Elektrotechniki i Informatyki logo
Znalezione obrazy dla zapytania: CNC Zakład mechaniczny Świdnik logoZnalezione obrazy dla zapytania: Bank BGŻ  Świdnik logo
Wszystkie współprace niosą korzyści dla każdego ucznia, między innymi:
- bliski kontakt uczniów z realnym miejscem pracy
- zwiększone szanse na zatrudnienie absolwentów szkoły
- poznanie technologii stosowanych w zakładach pracy
- nauczanie przez doświadczenie, obserwację (bardziej praktyczne)
- absolwenci mogą w dokumentach aplikacyjnych pochwalić się doświadczeniem zawodowym
- absolwenci  po zatrudnieniu łatwiej aklimatyzują się w nowych warunkach zakładu pracy
- szkoła podnosi jakość kształcenia poprzez zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń
- szkoła kształci ściśle na potrzeby rynku pracy
- z  niektórymi pracodawcami szkoła podpisała umowy o współpracy, gdzie m.in. pracodawcy zobowiązują się do zatrudniania naszych absolwentów (gwarancja zatrudnienia)
- uczniowie mają zapewnione miejsca praktyk zawodowych i zajęć praktycznych
- szkoła korzysta z pomocy pracowników zakładu pracy podczas realizacji zajęć specjalistycznych (np. związanych z lotnictwem)
- udział zakładów pracy w przedsięwzięciach zmierzających do unowocześnienia bazy dydaktycznej
- pracodawcy  motywują szkołę do podnoszenia jakości kształcenia, do wprowadzania zmian w programach np. w formie innowacji pedagogicznych
„Nowe umiejętności – nowe szanse na rynku pracy – doskonalenie umiejętności kadry nauczycielskiej i uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku”
Znalezione obrazy dla zapytania: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
Kolejne korzyści to liczne szkolenia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. A o to kilka z nich :
SZKOLENIA, jakie zostały zrealizowane w ramach projektu dla uczniów:
– „Administrowanie sieciami Cisco”,
– „Grafika komputerowa”,
– „Systemy mobilne w biznesie”,
– „Obsługa naziemna statków powietrznych”,
– „ADR – transport towarów niebezpiecznych drogą lądową”,
– „Basic Cargo”,
– „Multimedia w reklamie”,
– „Obsługa kas fiskalnych”,
– „Standardy księgowości komputerowej z wykorzystaniem programu Comarch ERP Optima”,
– „Montownia komputerów”,
– „Język angielski branży lotniczej, mechanicznej, informatycznej, ekonomicznej i innych zgodnie z kierunkami kształcenia”,
– „Przygotowanie do kwalifikacji zawodowej M.44”,
– „Monter maszyn i urządzeń”,
– Wyjazdy pozaszkolne na Uczelnie: zajęcia na Politechnice Lubelskiej, zajęcia w Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie,
– Stypendia stażowe w Warszawie,
– Staże zawodowe w Lublinie.

Szkolenia dla nauczycieli PCEZ:
– „Inżynieria projektowania komputerowego 2D i 3D”,
– „Multimedia w reklamie”,
– „MS Windows Serwer 2012”,
-„Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie ”,
– „Studia podyplomowe dla nauczycieli zawodu – Prawo lotnicze z czynnikiem ludzkim i bezpieczeństwem lotniczym”,
– „Studia podyplomowe dla nauczycieli zawodu – mechanika i awionika lotnicza”,
– „Dodatkowe zajęcia we współpracy z uczelniami wyższymi”.
Znalezione obrazy dla zapytania: Świdnik TRADE logo
Znalezione obrazy dla zapytania: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Znalezione obrazy dla zapytania: Koczkodaj AUTO-SERWIS Świdnik logo
Znalezione obrazy dla zapytania: PAGO Lublin logo
Znalezione obrazy dla zapytania: smf Swidnik

Te i wiele innych firm czeka na Ciebie. Dzięki Powiatowemu Centrum Edukacji  w Świdniku i współpracującymi firmami zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zdobędziesz doświadczenie, którego pozazdroszczą Ci inni. Nie czekaj, aplikuj ! Zostań częścią #ekipaPCEZ !

Znalezione obrazy dla zapytania: PCEZ Świdnik
Pełna lista współprac https://docs.google.com/document/d/1wlRDDcTaNi0QuLXTy9FP5slzSoo0TaA4EzyuwVuH6d4/edit?usp=sharing

Popularne posty z tego bloga

Zaczynamy!

  No hejka!  Stęskniliście się za szkołą? Bo my za Wami bardzo. W ciekawych czasach przyszło nam zaczynać nowy rok szkolny 2020/2021 (Będziecie opowiadać o tym Waszym wnukom). Covid 19 rules, ale nie do końca, bo - jak powiadają - co nas nie zabije, to nas wzmocni. Dlatego robimy wszystko, żeby nie zabiło ani nas, ani naszych bliskich. Od 1 września zapraszamy na szkolny karnawał , czyli wszyscy w maseczkach 😷😁😍 Spoko, nie cały czas, ale naprawdę nie lekceważmy przepisów. O tym, jak będzie funkcjonowała szkoła w reżimie sanitarnym będziecie jeszcze wielokrotnie informowani przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli. Tu przypominamy najważniejsze dla Was informacje pochodzące z Regulaminu funkcjonowania PCEZ w okresie pandemii - COVID 19 Do szkoły można wchodzić dwoma wejściami – wejściem głównym oraz wejściem przez szatnię. Przed wejściem do budynku szkoły należy zasłonić nos i usta maseczką bądź przyłbicą, którą zdejmuje się dopiero po zajęciu miejsca w pracowni lekcyjnej albo

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

Centrum Kształcenia Zawodowego to budynek warsztatów, w którym znaleźć możemy 4 śmigłowce, spawalnie, OSN i.in.. Budynek jest po gruntownym remoncie, wyposażony w najnowsze urządzenia.  W roku szkolnym 2018/2019 i nadal wdrożono 6 projektów, które obejmowały swym działaniem remonty pomieszczeń kształcenia zawodowego, zakup doposażenia, szkolenia kadry pedagogicznej, specjalistyczne szkolenia zawodowe dla uczniów.  W trakcie kształcenia w  Centrum Kształcenia Zawodowego uczeń uzyskuje umiejętności montowania urządzeń i systemów mechatronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych,  montowania i uruchamiania maszyn i urządzeń na podstawie dokumentacji technicznej, montowania układów sterowania, regulacji i zabezpieczeń maszyn i urządzeń, oceniania stanu technicznego maszyn, urządzeń i instalacji i wiele innych.  

PRACOWNIA INFORMATYCZNA

Tabliczka w dziale komputerowego wsparcia: Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie pracuje. Praktyka - to kiedy wszystko pracuje, lecz nikt nie wie dlaczego. W tym miejscu łączymy teorię i praktykę - wszyscy pracują i każdy wie dlaczego! Pracowanie komputerowe są miejscem nauki, zabawy i poszerzania swoich horyzontów. W Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej możesz uczyć się na profilu informatyk, programista oraz t.grafiki i poligrafii komputerowej.  Szkoła jest liderem w egzaminowaniu kwalifikacji zawodowych wyodrębnionych w zawodach mechanicznych i informatycznych – posiada jeden z największych   w woj. lubelskim ośrodków egzaminacyjnych, w którym zarówno uczniowie PCEZ, jak i innych szkół zawodowych odbywają zewnętrzne egzaminy zawodowe.  Nie czekaj ! Dołącz już dziś do #informatycznyPCEZ !